Berbescu Alexandru

Inainte: - Dupa: - Operatie:
Ponderas

Echipa Ponderas își pune întreaga experiență la dispoziția pacienților, ceea ce ne permite să le oferim acestora cele mai bune servicii.

Pentru a ne păstra serviciile la cel mai înalt standard, credem cu tărie că echipa reprezintă una dintre cele mai valoroase resurse. De aceea, căutăm în permanență oameni extrem de motivați, orientați spre succes și spre munca în echipă.

Dacă sunteți interesat să lucrați într-o echipă care vă recunoaște și vă încurajează munca eficientă, veniți alături de noi. Vă invităm să ne transmiteți CV-ul dumneavoastră, împreună cu o scrisoare de intenție la office@ponderas.ro

Posturi disponibile:

Receptionist / Operator Call Center
Descrierea jobului:
Preluare pacienti si oferirea informatiilor necesare;
Indruma pacientii catre sala de asteptare sau alte destinatii;
Anunta asistenta referitor la sosirea pacientilor in policlinica/spital;
Preia apelurile telefonice, noteaza si transmite mesajele receptionate;
Programeaza si reprogrameaza pacientii conform serviciilor solicitate si regulilor interne si ii informeaza despre pregatirea necesara pentru diverse investigatii/teste, in masura compentelor;
Urmareste timpii de asteptare pentru pacienti si pastreaza contact vizual cu acestia;
Preia si inmaneaza corespondenta catre persoanele avizate;
Citeste zilnic corespondenta electronica pentru updatarea informatiilor necesare;
Programeaza pacientii abonati/asigurati/ platitori;
Intampina pacientii, determina natura si motivul vizitei, ii informeaza referitor la servicii oferite, preturi, date de lucru a diverselor analize, investigatii, etc;
Inregistreaza si incaseaza contravaloarea serviciilor, utilizand casa de marcat conform procedurilor primite incaseaza contravaloarea serviciilor medicale,etc;
Face propuneri in vederea imbunatatirii activitatii;
La schimbul turei, transmite colegului aspectele nerezolvate precum si problemele deosebite aparute in cursul zilei;
Noteaza, informeaza si solicita ajutorul Sefului de receptie sau altor departamente, in vederea rezolvarii problemelor deosebite;
Pastreaza confidentialitatea datelor pacientilor, a salariului si a altor date privind Compania;
Respecta deciziile, procedurile si protocoalele interne;
Raspunde de acuratetea datelor pe care le introduce in calculator, pe care le transmite altor persoane (colegi/pacienti) sau pe care le noteaza pe formularele specifice;

Candidatul ideal:
Comunicare eficienta cu pacientii si colegii;
Initiativa, responsabilitate, integritate, profesionalism;
Atitudine placuta, optimista, spirit de echipa;
Capacitate de management al stresului, echilibru emotional;
Atitudine pozitiva, proactiva, implicare si angajament fata de sarcinile stabilite, flexibilitate;

Pentru a ne transmite candidatura dvs. va rugam sa transmiteti CV-ul la adresa alexandra.voicu@ponderashospital.ro.

Asistent medical bloc operator/ anestezie:
Ingrijirea pacientilor aflati in terapie intensiva:
Cunoasterea temeinica a monitorizarii invazive
Tehnici de ventilatie
Pregateste instrumentarul pentru interventiile chirurgicale
Asista pacientul pre si intraoperator, participand la interventiile chirurgicale
Pregateste materialul sanitar pentru sterilizare (dezinfectie si asezare in trusele chirurgicale)

Specializare: asistent medical generalist
Experienta minim 1 an in bloc operator si/sau anestezie
Cunoasterea temeinica a monitorizarii invazive si neinvazive a pacientilor, tehnici de ventilatie, nursing.

Pentru a ne transmite candidatura dvs. va rugam sa transmiteti CV-ul  la adresa alexandra.voicu@ponderashospital.ro.